Szerző:
jmedvegy » kedd júl. 04, 2017 10:36 pm
Üdv!
Sokrétű a probléma, megpróbálom megvilágítani a hátterét, a többit rádbízom.
A ráírt hatótáv, az mindig valamilyen elméleti, ideális körülmények között meghatározott távolság. Viszont a vízparton, növényekkel, NÁDASSAL körülvett stég aligha ez a helyzet.
Másrészről van az a laikusok által vélt tévhit, ahá... ez erősítős, ez tuti JOBB vételt ad ... Egen. Az antenna erősítők olyan szélessávú eszközök melyek a jelet és a zajt is azonos mértékben erősítik. Használatukat egyetlen dolog indokolja, ha a levezető kábel a fogadó pontig hosszú, és a kábel csillapítását ellensúlyozni kell valamilyen módon. Magyarán egy ócskaságból az erősítő sem csinál világvevőt.
Másik gond a frekvencia. A leírásában nem adják meg, min megy, de hát ez nem is a felhasználónak kell tudnia, Ő azért vette, mert használni akarja. Viszont minél nagyobb a hullám, annál inkább a fényhez hasonlóan terjed. A régi időkben a modell irányításnak a 24-27 MHz sáv volt kiosztva, de mostanság nem ritkán a 1GHz magasságában járnak ezek az eszközök. Azaz minél nagyobb a frekvencia, annál jobban próbál az egyenes vonalban terjedni, így, ha van közben néhány remegő nádszál, akkor az szépen csillapítja. Csak érdekességképp, a víz rezonancia frekvenciája is olyan 2.5 GHz körül van, ezen mennek a mikrók, és a Wi-Fi is az IEEE szabványoktól függően 2,4 - 5GHz, ami már hagyományos ld. Yagi antennákkal nem továbbítható, itt jönnek szóba a valamiféle parabolikus formájú antennák, ld. mint a videóban a tésztaszűrő. Megmosolyogtató, de elképzelhető, hogy alkalmasint működik.
Hogy ezek után a kapásjelzőre mi a megoldás? Én visszavinném, hogy egy nagy rakás sz...r, a visszakapott pénzen vennék pár kocka sört, oszt jól leülnék a haverokkal a bot mellé sörözni, valami pörivel megkoronázva az estét, élvezve a nyugalmat....
De nem folytatom, a döntés minden tekintetben az Öné.