Sziasztok!

A házunk felújításakor a vízszerelést egy vidéki vízszerelő csinálta. Egy 2 személyes kádat szerettem volna a fürdőszobába, de ez a vízszerelő azt mondta hogy még sose épített be 2 személyes kádat és alá kell szerinte falazni stb... A kád gyártó szerint viszont tilos aláfalazni a hőtágulás miatt, így végül úgy döntöttem hogy a forgalmazó alvállalkozójával szereltetem be a kádat.

A helyzet az, hogy a kádhoz a csatorna kiállást a vidéki szerelő csinálta és a padlószint alattig ért a csatorna kiállás amibe beledugott egy összeforrasztott darabot hogy a padlókiegyenlítő ne folyjon majd bele meg a bűz ne jöjjön fel. A vidéki szerelő azt mondta, hogy mindenképp ki kell majd vésni a csatlakozásig és nem csak kihúzni az elforrasztottat aztán ledugni a másikat, gondolom valami műveletet kellene csinálni pl plusz tömíteni vagy ilyesmi.
Aki beépítette a kádat az viszont nem volt hajlandó kivésni azt a pár centit, mondván hogy jó az így is nem lesz ebből gond.

Kérdésem az hogy most akkor melyiknek volt igaza, vagy mi baj lehet ebből? Gondolkozom hogy kihívok még egy szerelőt hogy csinálja meg "rendesen" kivéséssel meg amit kell, de közben nem tudom eldönteni hogy ez tényleg full felesleges és nem szivároghat vagy annak van igaza aki a kiállást csinálta és kiemelte hogy ki kell majd vésni?